ÇİÇEK FESTİVALİNE “NOSTALJİK” FİNAL

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 11.si gerçekleştirilen Çiçek Festivali buram buram nostalji kokan bir etkinlikle final yaptı. Radyo Romantik Türk tarafından hazırlanan “Nostalji Şarkıları Gecesi” festivalin son gecesinde Karşıyakalıları yıllar öncesine götürdü. Bostanlı Pazaryeri’ndeki gecede 70’lerden başlayarak 80’li ve 90’lı yıllara uzanan nostalji, rüzgarında, dönemin hit parçaları Karşıyakalılarla yeniden buluştu. Festival alanında adeta bir çiçek bahçesi içinde geçmişe yolculuk yapan binlerce izleyici gece boyunca dans etti.

“Bu Festival Artık Bir Marka”
Bu yıl 11.si yapılan festivalin ardından bir değerlendirmede bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Çiçek Festivali’nin sadece Karşıyaka için değil, İzmir içinde bir marka haline geldiğini vurgulayarak, “Çiçek hayatımıza güzellik katıyor. Karşıyaka’da geleneksel hale getirdiğimiz festivalimize İzmir’in her bölgesinden binlerce kişi katılıyor. Vatandaşlarımız yaşadıkları evlerin balkonlarını bahçelerini çiçeklerle güzelleştirmeyi seviyor. İzmir merkezde en büyük çiçek buluşması Karşıyaka’da gerçekleşiyor. Üreticiler ile tüketiciler aracısız buluşuyor. Bu yıl katılımcı çiçekçi sayımızda önemli artış oldu. Her geçen yıl daha da büyüyen Karşıyaka Çiçek Festivali’ni gelecek yıllarda daha da ileriye taşımak istiyoruz. Karşıyaka’mızın çiçeklerle bezenmesi için bu tür organizasyonları sürekli gerçekleştireceğiz.” dedi.
Beş gün süren Karşıyaka Çiçek Festivali’ne çoğu Bayındır ve çevresinden olmak üzere 80 çiçek üreticisi katıldı. Yaklaşık 150 kamyon çiçek festival alanına getirildi ve çoğu da satıldı. Ürettikleri çiçekleri doğrudan tüketiciye satmanın mutluluğunu yaşayan çiçekçiler, “Ürettiğimiz çiçeklerin değerlendiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” diye duygularını dile getirdi.
Gündüz çiçek açan festival alanı geceleri de şarkılarla şenlendi. Festivalde Cenk Bosnalı, Grup Kordelya, Pinhani ve Süleyman Akyıldız sahne alarak, binlerce İzmirli’yi coşturdu.

Bir Cevap Yazın