Gazeteciler piknikte buluştu

Çamaltı Tuzlası’nın deniz kenarındaki sosyal tesislerinde gerçekleşen piknik organizasyonunda gazeteciler ve aileleri piknik alanına sabah saatlerinden itibaren gelerek güneşli bir pazar gününün keyfini çıkardılar. Gazeteciler, zengin öğle yemeği menüsüyle mangal keyfini yaşarken, iş yoğunluğu içerisinde görüşme fırsatı bulamayan gazeteciler de birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldu. Konservatuar Türk Müziği Grubu da seslendirdiği eserlerle güne renk katarken, konuklar şarkılara bol bol eşlik etti.

Çocuklara çeşitli sürprizler
Piknik alanında oluşturulan Çocuk Dünyası köşesinde ise birbirinden renkli aktivitelerle çocuklar doyasıya eğlendi. Minikler palyaço ve masal kahramanları eşliğinde çeşitli oyunlar oynadılar ve alanda kurulan üç adet büyük şişme oyun parkurunda eğlenceli dakikalar yaşadılar. Sihirbaz, sosis balon bağlama, yüz boyama, pop corn, macun ve pamuk şeker aktiviteleri ise minikler tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca Tarla Faresi Tiyatrosu’nun masal kahramanları Oburix ve tatlı cadı ile gün boyunca çocuklar ve aileleri ile birlikte halat çekme, çuval yarışı, mumya gibi oyunlar oynadılar. Günün sürprizi ise çocuklara dağıtılan uçurtma, top ve kitaplar oldu. Uçurtmalarını alan çocuklar gökyüzünü rengârenk uçurtmalara bürüdüler. Öte yandan gün boyunca dağıtılan keçi sütünden yapılan dondurma ve keçi peyniri döneri de büyük ilgi gördü.

Başkan Solak, “Anneler gününü kutluyorum”
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, bu yıl üçüncüsü düzenlenen piknikte gazetecilerle bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını belirterek gazetecilerin aileleri ve arkadaşları ile birlikte hoş bir pazar günü geçirdiklerini söyledi. Anneler Günü olması nedeniyle de tüm bayanlara karanfil dağıtan Başkan Solak, “Yoğun iş temposunda çalışan gazetecilerle bir arada olalım istedik. Emekli ve çalışan basın mensupları ile eğlenceli bir gün geçirdik. Nezih bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün ayrıca bizim için anneler günü olması nedeniyle de ayrıca önem taşıyor. Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum” dedi

Başkan Sertel : “güzel bir günde buluştuk”
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ise, pikniğin gazetecilerin bir araya gelmesi anlamında önemli olduğunu vurguladı. Sertel, “Anneler gününü de unutmuyoruz. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun. Ayrıca seçildiği günden beri bu anlamlı etkinliği düzenleyen belediye başkanı etin Solak’a da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın