Sizden selam olsun göğe

İnsanlar selamlaşır. Sevdiklerine, tanıdıklarına, arkadaşlarına, eşlerine, dostlarına selam verir insanlar. Günaydın derler, merhaba derler, nasılsın derler. Başlarını eğerek, ellerini sallayarak, ellerini göğüslerine götürerek selam verirler birbirlerine.

Hasretin acısı o dayanılmaz raddeye geldiğinde ansızın başlarını göğe kaldırırlar ve fısıldarlar. “Selam dostum, iyi misin?”

O selam, bilinen mekanın, bilinen zamanın, bilinen mesafelerin çok ama çok dışındaki bir kanaldan, insan aklının sırrını bilmeye yetmediği kapılardan, geçitlerden bir soluk gibi geçer ve sahibine ulaşır. Zaman durmuştur. Zaten yok olan mesafeler çoktan bitmiştir ama bambaşka bir boyutun, ucunu bucağını kestiremediğimiz akrep ve yelkovanların zamanı ölçtüğü bir alemin gizemli sistemi çalışır. Selam yerine ulaşır.

Ardı ardına yitirdiğimiz Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu anısına Kurtalan Ekspres tarafından yapılan “Göğe Selam” albümü ilklerin firması poll production tarafından piyasaya çıkarıldı. Eğer 70’ler rock müziğine özlem duyuyorsanız ya da 80’lerin rock’ını köklerinize kadar hissettirecek bir albüm dinlemek istiyorsanız hepsi bu albümde.
Teoman, Hayko Cepkin, Gür Akad, Emre Aydın, Özlem Yüksel, Feridun Düzağaç, Nev, Özlem Tekin, Fuat Güner, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Ogün Sanlısoy ve Kurtalan Ekspres POLL PRODUCTİON önderliğinde şimdi göğün derinliklerine çekilmiş ve oradan kendilerine baktıklarını çok iyi bildikleri Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu’ya bir selam gönderdiler.

‘’GÖĞE SELAM ‘’ albümü ilklerle dolu tüm kayıtlar canlı ve 70’li yılların orijinal analog klavyeleri ile yapıldı , yıllardır severek dinlediğimiz ‘’Yeni Bir Gün’’ parçası ilk defa bu albümde Hayko tarafından orijinal hali ile ( yaklaşık 9 dakika) okundu, Bülent ORTAÇGİL tarafından okunan ‘’Unutamadım’’ parçasına Perdesin gitar ustası Erkan OĞUR unutulmaz solo’lar çaldı,Emre AYDIN tarafından okunan ‘’Dağlar Dağlar’’ parçasına Özlem YÜKSEK tarafından canlı klasik kemençe çalındı,Gür AKAD tarafından okunan ve bestesi’de kendisine ait olan ‘’ Cem Ağabey ‘’ parçası üstad Cem KARACA tarafından Gür AKAD’ın annesinin cenazesinde bir kağıda yazarak verdiği cümlelerden oluşuyor,Yıllardır dillerimizden düşmeyen bir klasik olan ‘’Gülpembe’’ parçası Bülent ORTAÇGİL, Fuat GÜNER, Nev,Ogün SANLISOY,Gür AKAD,Bülent GÜVEN tarafında okundu,yine bir klasik olan ‘’DÖNENCE’’ parçası rock müziğin en önemli müzisyenlerinden biri olan Teoman tarafından yeniden düzenlendi, Albümde içinde yer alan özel hazırlanan kitap edebiyatın ustalarından olan Lemi ÖZGEN tarafından yazıldı, albümün ve içinde yer alan kitapçığın fotoğrafları özel olarak Okan BAYÜLGEN tarafından çekildi, ve büyük sürpriz albümde yer alan ‘’GÖĞE SELAM’’ parçasını burada kelimelerle ifade etmek çok zor o siz onu dinlerken duygularını aktaracak. Müzik sektöründe 1996 yılından bu yana girişimci ve yenilikçi tavrıyla sektöründe hızla yükselen POLLPRODUCTION ‘’GÖĞE SELAM’’ albümü ile bütün bu ilklere yine imzasını attı.

[highlight color=”yellow”]DÖNENCE (TEOMAN), YENİ BİR GÜN ( HAYKO CEPKİN), CEM AĞABEY (GÜR AKAD) , DAĞLAR DAĞLAR (EMRE AYDIN feat. ÖZLEM YÜKSEK -Klasik kemençe), NE OLA YAR OLA ( FERİDUN DÜZAĞAÇ), SARI CİZMELİ MEHMET AĞA (NEV), KARA SEVDA ( ÖZLEM TEKİN), CAN BEDENDEN CIKMAYINCA . (FUAT GÜNER), UNUTAMADIM (BÜLENT ORTAÇGİL, feat. ERKAN OĞUR-Perdesiz Gitar), KOL DÜĞMELERi ( OGÜN SANLISOY) , GÜLPEMBE (BÜLENT ORTAÇGİL-NEV-OGÜN SANLISOY-GÜR AKAD-FUAT GÜNER-BÜLENT GÜVEN), GÖĞE SELAM ( Enstrümental)[/highlight]

Bir Cevap Yazın