İZMİR’DEN DÜNYAYA KADIN HAKLARI BİLDİRİSİ YAYINLANACAK

Öncülüğünü İzmirli kurumlar ve kadınların yapacağı dünyanın tüm ülkelerine kadın hakları ve kadına şiddetin önlemlerinin anlatılacağı, uluslar arası deklarasyon yayınlanacak büyük organizasyon başlıyor.

12 ülkeden yazarlar, şairler, araştırmacılar, eğitim kurumları, kadın hakları savunucusu akademisyenler ve çok sayıda sivil toplum örgütünün katılacağı, “Avrasya Edebiyatçıları İzmir Buluşması, 7’den 77’ye Eğitim ve Kadın Hakları ve Kadına Şiddetin Önlemleri” temalarının işleneceği uluslar arası 9. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali 30-31 Mayıs – 1-2-3 Haziran 2012 tarihlerinde İzmir’in çeşitli noktalarında ve Eşrefpaşa Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
İzmir Balkan Ülkeleri Arası Ticari ve Kültürel Organizasyonlar Geliştirme Derneği (İZBA) ile Kıbrıs-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK)’in ortak yürüttükleri organizasyon Konak, Balçova, Çiğli ve Bayraklı Belediyeleri ile siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Avrasya Gazetesi

Bir Cevap Yazın