KARŞIYAKA “ÇİÇEK” AÇIYOR

Karşıyaka Belediyesi’nin bu yıl 11.sini gerçekleştireceği “Çiçek Festivali” için geri sayım başladı. Her yıl binlerce insanın 4 gün boyunca standları gezerek, çiçek aldığı konserleriyle coştuğu festival bu yıl 11- 14 Mayıs tarihlerinde yine Bostanlı Pazaryeri alanında ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçenin en renkli ve sevilen etkinliklerinin başında gelen Çiçek Festivali ile ilgili olarak, “Bu yıl da herkesi İzmirlileri bu festivale bekliyoruz. Karşıyaka’mız çiçeklerle donanacak. Geceleri ise konserlerle şenlenecek. “ dedi. 11 yıldır Çiçek Festivalinin aralıksız yapıldığına da dikkat çeken Başkan Durak, “Çiçek festivalimizde amacımız üretici ile vatandaşı buluşturmak. Halkımız bu durumdan çok memnun. Çeşit çeşit bitki türlerini uygun fiyata alarak evlerinin balkonlarına bahçelerine dikiyorlar. Karşıyakamız yeşili seven bir ilçe. Biz de bu konuda hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Seramızda yetiştirdiğimiz çiçekleri parklarımıza, sokaklara okul bahçelerine dikiyoruz. Karşıyaka’yı çiçek bahçesine döndürmek istiyoruz“ diyerek tüm İzmirlileri festivale davet etti.

Grup Pinhani Gençleri Coşturacak

Gündüzleri gökkuşağının tüm renklerine bürünecek olan Karşıyaka geceleri de konserlerle eğlenceye doyacak.

10 Mayıs akşamı Grup Kordelya, 11 Mayıs Cenk Bosnalı, 12 Mayıs Pinhani , 13 Mayıs Süleyman Akyıldız sahne alacak genç sanatçılar olacak. 14 Mayıs akşamı ise Nostalji gecesi ile festival noktalanacak.

Tüm konserler saat:21.00’de Bostanlı Pazaryeri Alanında yapılacak. Festivalde ayrıca hediyelik eşya ve takı gibi çeşitli standlar da kurulacak.

Cangür Organizasyon, Yüksek Vadi Evleri ve Mopsan’ın sponsor olduğu Çiçek Festivali yine unutulmaz bir 5 güne şimdiden imza atmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın