Bayraklı Belediyesi’nden bahar temizliği

Bayraklı Belediyesi Temizlik işleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bahar aylarının gelmesiyle birlikte hummalı bir çalışma içine girdi.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sert geçen kış aylarının ardından denizden ve Altınyol’dan gelen çöpleri toplayarak işe başladı. Hafta sonları piknik yapmak için vatandaşların akınına uğrayan Bayraklı sahili baştan sona taranarak temizlendi.

Haşereye karşı ilaçlandı
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ise bahar aylarının başlamasıyla birlikte böcek ve haşerelere karşı önlem almaya başladı. İlk olarak özellikle çocukların vakitlerini geçirdiği park ve oyun gruplarında çalışma yapıldı. Oyun grupları, zemin, yeşil alanlar ve çöp bidonları tek tek ilaçlandı. Yetkililer kullanılan ilacın insanlar üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmadığını dile getirdiler.

Her şey vatandaşlar için
Vatandaşların rahat ve huzuru için 7/24 çalıştıklarını kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bayraklı sahiline özellikle denizden gelen yoğun bir kirlilik var. Sahil şeridi Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı olmasına rağmen biz de özellikle spor yapan vatandaşlarımızdan gelen istek üzerine bir temizlik çalışması başlattık. Gerek yeşil alanda gerekse deniz kıyısında bulunan tüm atıkları temizledik” dedi.
Karabağ, bahar aylarının gelmesiyle birlikte yeşil alanlarda, parklarda Büyükşehir Belediyesi ve Park-Bahçeler Müdürlüğü ortak çalışma yaparak ilaçlama yaptıklarını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın