Bu çocuklar olimpiyata gider…

7 sporcusu Londra Olimpiyatları’na gitmeye hak kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 6 okçusuna olimpiyat vizesi arıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nın 2012 Londra Olimpiyatları için kaderini, Antalya, Amsterdam ve Ogden’de yapılacak birbirinden önemli 3 şampiyona belirleyecek. Antalya ve Amsterdam’da bireysel kotalar için ok atacak sporcular, Ogden’de ise takım kotası için yarışacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Damla Ergin, Aybüke Aktuna, Begül Löklüoğlu, Sermet Çınar, Yağız Yılmaz ve Yusuf Çorba, Natalia Nasaridze, Kerem Kırsever ve Fatih Bozlar’ın da yer aldığı Milli Takım ile 6 Mayıs’ta sona erecek Antalya’daki World Cup 2. ayağında 56 ülkeden 360 sporcuya karşı mücadele edecek. Antalya’da derece yapacak 3 bayan ve 3 erkek sporcu, 21-26 Mayıs tarihlerinde ise Amsterdam’da Bireysel Kota Yarışmaları’nda ok atacak. Buradan da 1 bayan ve 1 erkek sporcu 2012 Londra Olimpiyatları’na gitmeye hak kazanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesporlu okçular, bu iki şampiyonada bireysel kota alamasa bile olimpiyat şansını sürdürerek 18-24 Haziran’da ABD’nin Ogden eyaletinde takım kotası için yarışacak. Ogden’de kota alamayan ülkeler arasında ilk üçe giren bayan ve erkek takımları “Londra vizesini” cebine koymayı başaracak.

Antrenör Cumhur Yavaş, en azından 1 bayan ve 1 erkek sporcunun Londra’ya gideceğini belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyespor, ülkemizi Londra’da şimdilik 7 sporcuyla temsil etmeyi garantiledi. Fakat halen şansı devam eden branşlar ve okçuluk da bunların arasında önemli yer tutuyor. Antalya ve Amsterdam’daki bireysel kotaları geçeceğimize inanıyorum. Burada bireysel kota alamasak bile bu kez Ogden’de bayanlar veya erkeklerde takım halinde olimpiyat şansımız yüksek” dedi.

Bir Cevap Yazın