Kral Müzik Ödülleri 18. kez sahiplerini buldu…

18 yıldır Türkiyenin lider müzik yayın grubu Kral tarafından düzenlenen ve müzik dünyasının en iyilerinin belirlendiği Kral Müzik Ödülleri önceki gece gerçekleştirilen görkemli ödül gecesiyle sahiplerini buldu.

Kral Yayın Grubu tarafından bu yıl 18.si düzenlenen geleneksel Müzik Ödülleri Töreni, İstanbul Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Orhan Boran ve Zülfü Livaneli nin Onur Ödülüne layık görüldüğü gecede, müzik dünyasının yıldızları bir araya geldi.

Muhteşem görsel şovlar ve özel sürprizlerin yer aldığı gecede, kendi adına hazırladığı ilk albümüyle merak uyandıran ünlü müzisyen-aranjör Volga Tamözün TAM 90DAN albümünde yer alan yepyeni şarkılarını Yonca Evcimik, Burak Kut, Tayfun, Ferda Anıl Yarkın, Sibel Alaş gibi dostlarıyla birlikte sahne alarak ilk defa Kral Müzik Ödülleri gecesinde tanıtttı.

Kenan Doğulu da önümüzdeki günlerde çıkacak yeni albümünün çıkış şarkısı BAL GİBİ yi kardeşi Ozan Doğulu ile yaptığı showla ilk defa 18. Kral Müzik Ödülleri Gecesinde seslendirdi.

18. Kral Müzik Ödülleri adayları, 2011 yılı içinde yayınlanan prodüksiyonlar, bir yıl boyunca en çok satanlar ve en çok dinlenenler listeleri dikkate alınarak belirlendi. Ülkemizin önde gelen yapımcılarının, radyocularının, müzik adamlarının ve sanatçılarının görüşlerine başvurularak oluşturulan her kategoriden 5 aday; sonrasında SMS ile halk oylamasına da sunuldu. MÜYAP Fiziki Satış Rakamları, MÜYAP Dijital İndirme ve Dinlenme Raporları, Nielsen 2011 Yılı Radyolarda En Çok Çalınan Şarkılar Listesi, Nielsen Radyolarda Şarkıları En Çok Çalınan Şarkıcılar Listesi verileri ışığında konusunda uzman 30 kişilik final jürisi ve halk oylaması sonuçları birleştirilerek ödül alacak isimler belirlendi.

Kral POP TV, Kral Tv başta olmak üzere EuroStar, uluslararası müzik kanalları Balkanların En Büyük Müzik Televizyonu Balkanica TV, Orta Asyanın En Büyük Müzik Networku TMB ile birlikte Planeta TV, DCC TV, Evrokom Tzarevetz TV, Channel 3 TV, Iztochi Rodopi TV, MİHAYLOV TV, DCC TV VE TELECABLE ile birlikte 100 yerel ve 11 uluslararası kanaldan canlı yayınlanan gecede ödül alan isimler şöyle:

 

EN İYİ ŞARKI
AJDA PEKKAN YAKAR GEÇERİM


EN İYİ ALBÜM

AJDA PEKKAN FARKIN BU

EN İYİ ERKEK SANATÇI
MURAT BOZ

EN İYİ KADIN SANATÇI
AJDA PEKKAN

EN İYİ GRUP MODEL

EN İYİ KLİP SİNAN TUNÇAY & SEVİL KAYNAK VAY

EN İYİ PROJE 12 DÜET NİLÜFER

EN İYİ REMIX BURAK YETER ARADA SIRADA

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI HALİL SEZAİ

EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ MUHTEŞEM YÜZYIL FAHİR ATAK OĞLU ,SONER AKALIN,A ATEŞ

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ AŞK TESADÜFLERİ SEVER MEHMET GÜNSUR & TNK

EN İYİ DÜET NİLÜFER & ŞEBNEM FERAH ERKEKLER AĞLAMAZ

EN İYİ ENSTRÜMENTAL ALBÜM SOUND OF İSTANBUL VOL.1 OMAR FARUK TEKBİLEK

NIELSEN RADYOLARDA EN ÇOK ÇALAN ŞARKI DİRENİYORUM RAFET EL ROMAN

NIELSEN RADYOLARDA EN ÇOK ÇALAN ŞARKICI SERDAR ORTAÇ

MÜYAP FİZİKİ SATIŞ ÖDÜLÜ AJDA PEKKAN FARKIN BU

MÜYAP DİJİTALDE EN ÇOK DİNLENME İNDİRİLME GÜLBEN ERGEN & MUSTAFA SANDAL ŞIKIR ŞIKIR

KRAL TV & KRAL FM ÖZEL ÖDÜLÜ SİBEL CAN

KRAL TV & KRAL FM ÖZEL ÖDÜLÜ EBRU GÜNDEŞ

KRAL TV & KRAL FM ÖZEL ÖDÜLÜ KIVIRCIK ALİ

KRAL TV & KRAL FM ÖZEL ÖDÜLÜ BÜLENT ERSOY

YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ ZÜLFÜ LİVANELİ

YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ İBRAHİM TATLISES (YENİDEN)

MESLEK ONUR ÖDÜLÜ ORHAN BORAN

KRALPOP ÖZEL ÖDÜLÜ ÖMÜR GEDİK

Bir Cevap Yazın