Duayenden hayat dersi

Cıvata üretiminde Avrupa’nın ilk 3’ünde yer alan ünlü sanayici Nedim Uysal, Gediz Üniversitesi öğrencilerine fabrikada ders verdi. Uysal, nasıl başardığını anlattı, “İşinizi sevin, dürüst ve çalışkan olun. Bunları yaparsanız başarı gelir” dedi

Gediz Üniversitesi, tanınmış sanayicileri ve işadamlarını eğitimin parçası haline getirdi. İlk dersi, Norm Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Uysal ve Formtek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Üner, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarında verdi.
Gerçekleştirdiği somun ve cıvata üretimiyle Türkiye lideri olan, Avrupa’nın da ilk 3’ünde yer alan Nedim Uysal, yaşam öyküsünü anlattı. Aralarında çok sayıda yabancının da yer aldığı gençlere, üretim aşamalarını tek tek gösterip bilgi veren duayen sanayici, her kıtaya ürün sattıklarını, müşterileri arasında Mercedes’ten Ford’a dünya devlerinin yer aldığını söyledi. Uysal, şöyle konuştu:

Dünyayı takip edin
“Şu an 7 bin 500 çeşit ürün imal ediyoruz, bin 500 çalışanımız var. Maliyeti düşürüp kaliteyi artırarak ve yeniliklere imza atarak dünyayla rekabet ediyoruz. Tüm bunları sağlamak için kendi teknolojimizi geliştiriyoruz, araştırma ve geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Eğer işimi sevmeseydim, bugün iftihar ettiğim Norm Cıvata olmazdı. Gençlerimizden tek isteğim, mesleklerini severek yapmaları, dürüst ve çalışkan olmaları, yenilikleri yakından takip etmeleri. Bana göre başarının tek sırrı bu. Eğer gençlerimiz işlerini sever, dürüst ve çalışkan olurlar, kendilerini de sürekli geliştirirse ne iş bulamama sıkıntıları olur ne de başarısızlık endişesi yaşarlar.”
Türkiye’nin önde gelen klima üreticilerinden Atilla Üner de Gediz Üniversitesi öğrencilerinden azimli ve çalışkan olmalarını istedi. Üner, “Başarının önünde hiçbir engel yok, yeter ki isteyin ve peşini bırakmayın. Hepiniz çok iyi eğitim alıyorsunuz, önünüzde birçok fırsat var. Bizler zor koşullarda, yokluklarla mücadele ederek bu fabrikaları kurduk, sizler eminim ki daha büyüklerini kuracak ve yöneteceksiniz” dedi.

 

Bir Cevap Yazın