Bayraklı Belediyesi, üçüncü şenliğini çocuklar için düzenledi

Bayraklı Turgut Özal rekreasyon alanını panayıra dönüştüren Bayraklı belediyesi çocuklara unutulmaz bir bayram yaşattı.
Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında üçüncüsü düzenlenen etkinlikte bayraklı belediyesi birbirinden farklı etkinlikle çocuklara doyasıya bir bayram yaşattı.

Bayraklı Belediyesi, Bayraklı Sahilini şölen alanına çevirdi
Bayraklı Sahili Rekreasyon Alanı’nda başlayan etkinlikler palyaço, jonglör ve sihirbaz gibi birçok sahne sanatçısı yer aldı. Ayrıca şenliklere katılan çocuklara yüz boyama, uçan balon, popcorn ve pamuk şekeri gibi hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalandı.
Bayraklı belediye başkanı Hasan Karabağ’da çocuk bayramında onları yalnız bırakmadı. Burada yaptığı konuşmada çocuklara seslenen Başkan Karabağ “ Hepinizin gözlerinizden öpüyorum 23 Nisan 1920 de TBMM açılışı ile çocuklara armağan edildi. Hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.
Havanın kararmasıyla birlikte Bayraklı Belediyesi çocuk korosu sahne aldı. Çocuklar birbirinden güzel eserleri seslendirirken hem eğlendi hem eğlendirdi.

Bayraklı’da başkan öğrenci oldu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yerine koltuğa Zeynep İlhan oturdu. Başkan Hasan Karabağ’dan okulu Vali Kemal Şentürk İlköğretim Okulu için yeni ek bina istedi.Bayraklı ilçesindeki tüm okullara yardım eden Başkan Karabağ Zeynep İlhan’ın okulluyla da ilgileneceğini sözünü verdi. Bayraklı’da Eğitim destekleri, burs ve sınav hazırlık kurslarını vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Hasan Karabağ çocuklar için her türlü eğitim, spor ve sosyal tesis yatırımlarına hız kesmeden devam edecekleri sözünü verdi.

Onlar bizim geleceğimiz
Çocuklara ve gençlere yaptıkları yatırımlarla aslında geleceğe yatırım yaptıklarını dile getiren Başkan Karabağ, “Hepimiz anayız, babayız. Onlara iyi eğitim vermek, sağlıklı yaşamalarını sağlamak, gelecek planlarını
yapmak için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz.. Okullara, spor tesislerine ve sosyal yaşam alanlarına yatırım yapmak benim görevim” dedi.
Başkan Hasan Karabağ daha sonra Sevgi Yolu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine geçti. Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı Bayraklı Halkı tarafından hep bir ağızdan söylendi. Başkan Hasan Karabağ daha sonra Merkez İlköğretim Okulunda düzenlenen 23 Nisan törenlerini izledi.

Bir Cevap Yazın