8 YILDA, 250 PROJE

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak düzenlediği basın toplantısında sekiz yıllık görev süresini ve gerçekleştirilen 250 projeyi anlattı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın geçtiğimiz yıl hizmete açtığı Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde düzenlenen basın toplantısı öncesinde opera sanatçısı Gökhan Koç, piyanist Demet Eytemiz ile birlikte mini bir resital sundu. Daha sonra Karşıyaka Belediyesi’nin son sekiz yılında yapılanları anlatan bir tanıtım filmi yayınlandı. Konuşmasına her zaman olduğu gibi “önce insan “diyerek başlayan Cevat Durak hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek “Bugün bizim için oldukça önemli bir gün. Çünkü göreve gelişimizin üzerinden dolu dolu 8 yıl geçti. Yani 96 aydır bu ilçeyi yönetiyoruz. Başka bir deyişle 416 hafta 2 bin 880 gündür… Şu anda Karşıyakalıların her geçen gün artan desteğiyle sürdürdüğümüz hizmetlerin hesabını vermenin, verebilmenin heyecanı var içimizde. Halkımızın sürekli katlanan desteğiyle geldiğimiz bu makamın hakkını verdiğimizi, emanete sahip çıktığımızı bugün tüm Karşıyakalı hemşerilerimize duyurmak istiyoruz. Bugün rakamlarla, bitirdiğimiz projelerle konuşacağız. Bahane üretmek yok. Çünkü hesap ortada… 8 yılda 250 proje ortada…” dedi.

500 milyon TL yatırım yapıldı
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, 8 yılda 250 projede 500 milyon TL’lik yatırım yaptıklarının altını çizerek söz verdikleri yatırımları fazlasıyla yerine getirdiklerini ifade etti. Belediyenin mali açıdan sıkıntı yaşamadığını söyleyen Durak, “Borçsuz ama yatırım zenginiyiz. Bu bizim asli ama rutin görevimiz. Öncelikle verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk. Seçim beyannamemizde olmamasına rağmen birçok yatırımı hayata geçirdik. Dahili ve harici bedhahların ihanet yüklü girişimlerini püskürttük. Siyaseten bize çelme takmak isteyenler oldu ama bunlara karşı yine mücadele ettik” diyerek salondan büyük alkış aldı.

“Söz konusu Karşıyaka ise gerisi teferruattır”
Belediye sınırlarında rehaveti yasakladıklarını ifade eden Durak, gerçekleşecek yerel seçimlerde her dört Karşıyakalıdan üçünün oyunu almak için çalıştıklarını söyledi. Göreve geldiklerinden beri anlayışlarının “Söz konusu Karşıyaka ise gerisi teferruattır” olduğunu söyleyen Cevat Durak, yılmadan çalışmaya devem edeceklerini altını çizerek vurguladı.

Önce insan…
Durak, “Mutlu insan, huzurlu insan, sağlıklı insan, eğitimli insan, sportif insan, kültürlü insan, vefalı insan, dayanışmacı insan, hoşgörülü insan, modern, çağdaş ve de demokrat insan, yani ‘önce insan’ diyerek yola çıktık” dedi.
Sekiz yılda 136 park yaptıklarını, kaldırımları yeniden elden geçirdiklerini, ilk defa yer altı konteynerlerini devreye soktuklarını, onlarca insanın heykelini yaptıklarını aktaran Başkan Durak, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın mezarını onarıp Latife Hanım Köşkü’nü ziyarete açtıklarını ve 400 bin kişinin ziyaret ettiğini anlattı. KARGEM vasıtasıyla 5 bin öğrenciye ücresiz dersler verdiklerini, yurt yaparak 50 kız öğrencinin barınma sıkıntısını çözdüklerini ifade eden Durak, spor altyapısına da 50’nin üzerine tesis kazandırdıklarını kaydetti.

Bir Cevap Yazın