Hem bayram hem festival

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 4 günlük festivalle kutlamaya hazırlanıyor. 21-24 Nisan tarihleri arasındaki etkinliklerde konserden tiyatroya, kukla atölyelerinden eğlenceli yarışmalara, uçurtma şenliğinden buz pateni gösterilerine kadar yok yok!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yine bir şenlik havasında kutlayacak. “23 Nisan 3.Çocuk Festivali”, 21-24 Nisan 2012 tarihleri arasında birbirinden renkli programlarla kentte tam bir bayram coşkusu yaşatacak.

4 gün sürecek “23 Nisan 3. Çocuk Festivali”, 21 Nisan Cumartesi günü start alacak. Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’ne devam eden çocukların oluşturduğu Armoni Müzik Grubu’nun konseri, Gündoğdu Meydanı’nda saat 16.00’da başlayacak. Meydanda ayrıca, yüz boyama etkinliği, quilling (kağıt kıvırma) atölye çalışması, kum boyama atölye çalışması ve pandomim gösterisi gerçekleştirilecek. Çocuklar, ‘en büyük hayalim’ temalı grup etkinliğinde ise hep birlikte resim yapacak. Daha sonra etkinliğe katılan çocuklara uçan balon dağıtılacak ve balonlar hep birlikte gökyüzüne salınacak.

Etkinliğin ikinci günü olan Pazar günü ise Kültürpark İzmir Sanat Büyük Salon’da çocuklara özel bir tiyatro sahnelenecek. ‘Masalın Sonu’ adlı oyun, saat 15.30’da başlayacak.

23 Nisan Pazartesi günü, etkinliklerin adresi Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı. Çocukların doyasıya bir gün geçirecekleri program, saat 14.00’teki uçurtma şenliğiyle başlayacak. Atölyede, kendi uçurtmalarını yapacak olan çocuklar, hep beraber uçurtma uçurmanın keyfini yaşacaklar. Program kapsamında ayrıca palyaço yer alacak, yüz boyama etkinliği, halat çekme yarışması ve çuval yarışı yapılacak. Saat 16.00’da ise buz pateni gösterisi gerçekleştirilecek.

Kutlamaların son günü olan 24 Nisan Salı günü ise Tarihi Havagazı Fabrikası, çocuk sesleriyle çınlayacak. Saat 14.00’de start alacak eşzamanlı programlar çerçevesinde, Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin 150 Watt Grubu ve perküsyon grubu ile org ve gitar sınıflarının müzik dinletileri kulakların pasını silecek. Etkinliklerde, quilling (kağıt kıvırma) atölye çalışması, kukla atölyesi, satranç turnuvası, mangala oyunu turnuvası, seramik etkinliği, resim grup ve ebru sanatı çalışmaları da güne renk katacak.

Bir Cevap Yazın