GENÇ SOLİSTLER ORKESTRA İLE AYNI SAHNEDE

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), Işıkkent Eğitim Kampusü işbirliği ile gerçekleştireceği anlamlı ve coşku dolu saatlerin yaşanacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konserini 20 Nisan 2012 Cuma Akşamı saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecektir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın (İZDSO) 2011-2012 Konser Sezonunda belirlenen genç solistimiz Berfin Aksu “Keman” ve 5-6 Mart 2012 tarihinde yapılan Genç Solistler Haftası Dinletisinde başarılı seçilen; Ezgisu Apaydın “Keman”, Doruk Vijdan “Viyolonsel” ve Cem Esen “Piyano” ile birlikte geceye renk katacaklardır.

Orkestra’yı Rusya’da kuruluşunu gerçekleştirdiği IBM Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörlüğü, Rostov Oda Orkestrası Daimi Konuk Şefliği ve Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefliği’nin yanı sıra Avrupa Birliği Fon Yönetim Merkezi Kültür Fonları danışmanlığı görevlerini sürdürmekte olan Şef Aytuğ Ülgen yönetecektir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Işıkkent Eğitim Kampüsü başarıyla sürdürdükleri işbirliklerini ve dostluklarını bu özel ve anlamlı gecede Wolfgang A. Mozart Keman Konçertosu No. 3 Sol Majör , T. Vitali Chaccone Charliet Versiyonu, Edward Elgar Viyolonsel Konçertosu Mi minör Op.85 1. Bölüm, Frederich Chopin Piyano Konçertosu No.1 Mi minör 1. Bölüm Işıkkent Eğitim Kampusü Çocuk Korosu ve Orkestrası için Çocuk Şarkıları ile müziğin en güzel örneklerini kendi yorumları ve Orkestra eşliğinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Geceye ayrıca Işıkkent Eğitim Kampusünün “Atatürk’ün İzmir’i” başlıklı Sosyal Hizmet Projesi kapsamında Kars Çıldır Aşık Şenlik İlköğretim Okulundan misafir edeceği 16 öğrenci ve 2 öğretmen de misafir olarak katılacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’de bulunduğu ve Cumhuriyet tarihi açısından önem taşıyan yerleri Işıkkent’li arkadaşlarıyla birlikte gezecek olan Çıldır’lı öğrenciler, ilk kez bir Senfoni Orkestrası’nın konserini izleyecekler.

Bir Cevap Yazın