Finlandiya ve Estonya’lı gazeteciler sağlık, termal ve kültür gezilerine başladı

Ege bölgesinin önemli tarihi ve turistik yerleri ile, kıyı ve spa turizminin tanıtılması amacıyla düzenlenen gezi için Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Konak Belediyesi işbirliği ile Türkiye’ye gelen Finlandiya’lı ve Estonya’lı gazetecilerin ilk durağı, Kaya İzmir Termal & Convention oldu.

Kaya İzmir’’in Fizik Tedavi ve Kaplıca Kür Merkezi’ni gezen yabancı gazeteci ve köşe yazarları, Otelin hizmetleri hakkında geniş çaplı bilgi alıp, merkezde yer alan termal kür uygulamalarını denediler. Uygulamaları ve otelin konumunu çok beğenen gazeteciler, Ege Bölgesi’nin doğası ve iklimine hayranlıklarını belirttiler.
Kaya İzmir Fizik Tedavi ve Kaplıca Kür merkezinde, el ve ayak için kullanılan Whilpool cihazını da deneyen gazeteciler, Kaya İzmir Otel’in sağlık turizmini de içinde barındıran hizmetlerinden oldukça memnun kaldı.
Otel ve kür merkezi ile ilgili bol bol fotoğraf çeken gazeteciler, bir haftalık Türkiye turuna Kaya İzmir Termal & Convention Otel’den sonra, Çeşme, Kuşadası, Efes, Bodrum, Marmaris gezileriyle devam edecekler. Yabancı gazeteciler son olarak, Dalaman Havalimanı’ndan ülkelerine geri dönecekler.

Bir Cevap Yazın