Bir milyon işkadını aranıyor

İTB ve VOB Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye’nin dünya devleri arasına girmesi için, şu an 80 bin olan kadın girişimci sayısını bir milyona çıkarması gerektiğini söyledi
Gediz Üniversitesi, ilklere imza atan, iz bırakan başarılı kadınları bir araya getirdi. Türkiye’nin ilk kadın valisi Lale Aytaman, ilk kadın borsa başkanı Işınsu Kestelli ve Yeni Asır Gazetesi’nin ilk kadın genel yayın yönetmeni Şebnem Bursalı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin “İz Bırakanlar” söyleşisinde gençlere seslendi. Toplantının moderatörlüğünü ünlü işadamı Erdoğan Tözge üstlendi.
Lale Aytaman, ilk kadın vali olarak göreve başladığı 1991 yılında en büyük hedefinin, açtığı o zor kapıdan başka hanımların da geçmesini sağlamak olduğunu belirtti. Aytaman, “Görevim boyunca, valiliğin getirdiği sorumlulukların yanında tüm kadınların sorumluluğunu da taşıdım. Türkiye’nin ilk ve son kadın valisi olmamaya çalıştım. Aradan 20 yıl geçti, hala sadece bir kadın valimiz var. Dilerim gelecekte daha çok kadın yöneticimiz olur” dedi.

Bir Cevap Yazın