MUHTEŞEM İKİLİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü müzikseverlere Karşıyaka’da muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı. Birçok ülkede pek çok ödüller alan Japonyalı piyanist Misa Kakumoto ile Bosne Hersek’li solist kemancı Mersiha Teskeredzic “Duo Keman-Piyano Resitali”nde izleyenleri adeta mest etti. Müziğin evrensel güzelliğini sunan sanatçılar duygularını da yansıttıkları konserde bazen hüznü, bazen coşkuyu notalarla salona aktardı. Konser sponsorları Fuga Mobilya, Terbay AŞ, Jotun Boya, Paprica Cafe ve Arkadaş Kitap-Kırtasiye destekleriyle hazırlanan geceye katılan sanatseverler konser sonrasında sanatçıları uzun süre alkışlayarak moral verdi, teşekkür etti.

Bürüksel’de bir araya gelip Avrupa’nın birçok kentinde ortak konserler veren Mersiha Tezkeredzic ile Misa Kakumoto’yu Karşıyaka’ya getirirken ekip olarak çalıştıklarını belirten Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı Sedat Sözer “ Lions kulüpleri olarak evrensel sanata her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Genç yaşta başarıları ile adından söz ettiren usta sanatçıları İzmir’de dinlemenin güzelliğini yaşadık. Bizlere unutamayacağımız bir gece yaşattılar. Müziğe gönül verenler adına kendilerine teşekkür ediyorum. İzmir’de başka etkinliklerde yine aramızda olmalarını diliyorum. Konserimize destek olan sponsorlarımıza ve lions kulübü üyelerime destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum.” Dedi. Sedat Sözer daha sonra sanatçılara plaket vererek “İzmir’de yeni konserlerde buluşmak istiyoruz.” Dedi.
Sanatçılara çiçek veren Kemal Baysak’ta konuşmasında “ Karşıyaka’mıza kazandırılan bu güzel salonda muhteşem güzel bir gece yaşadık. Sanatçılarımıza yürekten teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bir Cevap Yazın