2012 KARŞIYAKA’DA “AÇILIŞ YILI” OLACAK

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak proje yağmuruna devam ediyor. 2011 Faaliyet Raporunun oybirliği ile kabul edildiği Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda, Meclis üyelerine hazırlıkları süren projelerini anlatan Başkan Durak, “Durmak yok. Durursak, geri düşeriz. Çalışmalarımızla Karşıyaka’ya layık olacağız” dedi.

Yerel seçim öncesi açıkladığı 41 projenin tamamının gerçekleştirilmesini sağlayacaklarını belirten Başkan Durak, “Yapılması için uğraş verdiğimiz projeler var. Karşıyaka’ya üniversitenin gelmesi, marinaların yapılması, tersanenin kaldırılması, stadın yapılması için projelerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Yaptığımız her hizmet insanların hakkı…” diye konuştu.

Baskıya rağmen hizmete devam

Belediyenin imkanlarıyla yaptırılan Yamanlar Dağı Gençlik Mesire Yeri’nin yakında hizmete gireceğini hatırlatan Başkan Durak, derelerin ıslahını tamamladıklarını, Karşıyaka Nikah Sarayı’nın güçlendirilme çalışmasında da artık sona gelindiğini vurguladı. Başkan Durak, devam eden projeleri hakkında da bilgi vererek, “Çarşıda eski hizmet binasının yerine yapacağımız sahip kültür merkezinin ihalesini hazırladık. Mavişehir’deki spor salonu artık yetmiyor, yenisini Zübeyde Hanım Mahallesi’nde hazırlıyoruz. Ayrıca kapalı yüzme havuzu da yapacağız. Halk sağlık evi ve halk eczanesini planladık. Zübeyde Hanım Mahallesi’ne yeni kapalı pazaryeri yapıp, bugünkü alanı da meydan olarak düzenleyeceğiz. Mustafa Kemal Mahallesi’nde pazarı yenileyeceğiz. Kurban kesim yeri hazırlıyoruz. En büyük yatırımlarımızdan biri de Zübeyde Hanım Mahallesi’nde içerisinde geriatri merkezi ve engelliler için alanların da olacağı merkez olacak. Örnekköy’de 750 seyirci kapasiteli bir konser salonu hazırlıyoruz. Ülkemizin farklı kültürlerini bir arada toplayacak arasta projesi de ihale aşamasında. Demirköprü Mahallesi’ndeki düğün salonu binasını yenileyeceğiz, Aksoy’daki sağlık merkezimizi de yenileyip farklı hizmet alanı geliştireceğiz “dedi.

Gelecek yılın ortalarında birçok projelerini tamamlamış olacaklarını belirten Başkan Durak “ Üzerimizde baskılar olsa da hizmetlerimizde aksama olmayacak. Bu projeler tamamlandığında yenilerini hazırlayacağız. “ diye de ekledi.

Meclis üyelerinden övgü

CHP Grubu adına konuşan Necat Yılmaz da “Karşıyaka Belediyesi Türkiye’nin en üretken belediyelerinden birisidir. Bu kadar yatırımcı, üretken belediye çok az olur. Başkan Durak’ı ve bürokratları tebrik ediyorum. Karşıyaka’da huzuru, barışı tesis ettiler.” sözleriyle övgüsünü dile getirdi.

Toplantı da söz alan bir diğer isim de, Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalışkan oldu. Çalışkan, sadece 2011 yılında hayata geçen projelerin çokluğuna dikkat çekerek, “Birçok belediye bu hizmetlerin sadece bir tanesi yapıp, yıl boyunca reklamını yapıyor. Biz ise, saymakta bile zorlanıyoruz. Hizmete bakış açımızı anlatacak projelerimizle sosyal belediyecilikte örnek oluyoruz. En son hizmete giren “Hasta aile evleri” ile şehir dışından gelerek, yakınlarının tedavileri için hasta bahçelerinde sefil olan insanlarımıza kucak açtık. Olası bir depremde Karşıyaka’nın karşılaşacağı tehlike herkes tarafından bilinirken, biz konuşmak yerine hazırlandık. Deprem sonrasında yapılacaklar için en hazır ilçeyiz.” dedi. Çalışkanın, dikkat çektiği proje ise, Alaybey- Tesane Bölgesi için hazırlanan “Kent Yenileme” projesi oldu. Karşıyaka’nın Türkiye’ye örnek bir çalışma yaptığını belirten Çalışkan, “Doğacak rantı da bölge insanına yansıtıyoruz” diye ekledi.

Meclis Üyesi Gülay Eren ise, eğitim yatırımlarına övgüde bulunarak, “Kargem’den binlerce öğrenci ücretsiz yararlanıyor. Türkan Saylan Kız Konukevi de kız öğrencilerimizin barınma sorununa çözüm getiriyor” dedi

Bir Cevap Yazın