“Radyo Ege Kampus Ödülleri”nde ünlüler geçidi

14 kategorideki, 134 aday ve 110 sanatçı Radyo Ege Kampüs dinleyicileri tarafından oylandı. 23 sanatçı, radyo ve basın dünyasından unutulmaz isimler ödül aldı.

Ege Üniversitesi Radyo Ege Kampüs ödülleri düzenlenen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu. EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende adeta ünlüler geçidi vardı. Türk pop müzik dünyasından isimler, televizyon programcıları ve film müzikleri yapımcılarını 14 kategorideki, 134 aday ve 110 sanatçı Radyo Ege Kampüs dinleyicileri tarafından oylandı. 23 sanatçı, radyo ve basın dünyasından unutulmaz isimler ödül aldı.
Ödül töreninde gelen herkese teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, “Yenilik anlamında ne varsa yenilikçi anlayışla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Prof. Dr. Hakkı Bilgehan ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte Ege Üniversitesi’nin dünyada ve Türkiye’de yaptığı ilkleri ele alan bir kitap yazdı. Yakında üniversitemizin tarihini daha iyi tanıyacağız. Ayrıca biz öğrencilerimizle olup iş yapmaya ve bu işleri uygulamaya hep açığız. Bu sebeple Radyo Ege Kampüs bir öğrenci projesidir. Öğrencilerime bu coşkuyu bana yaşattıkları için teşekkür ederim” dedi.
Radyo Ege Kampüsün Genel Koordinatörü Prof. Dr. Fazıl Apaydın, “Tamamen öğrencilerden çıkan bu fikrin projesi öğrencilerin enerjisiyle hayata geçti. Böylece gençlerin enerjik fikirlerinin ne kadar değerli olduğu ortaya çıkıyor. 2001 yılında kurulan radyomuz gerek donanım konusunda gerek işlerlilik konusunda artık ön planda olan bir radyo olmuştur” dedi.

“ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU”
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. İlk olarak En iyi haber spikeri seçilen Uğur Dündar, sahneye çağrıldı. Dündar alkışlar arasından ödülünü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ın elinden aldı.
En İyi Radyo Programcısı ödülünü alan Bay J’nin showu ile renklenen törende, küçük bir kutunun içinde komiklik yapmaya çalıştığını ve ödül törenleri ile kendine sorduğu soruların cevabını bulduğunu dile getirdi. Ayrıca popüler kültüre ilişkin söylemde bulunan En İyi Erkek Sanatçı ödülünü alan Hayko Cepkin, “Popüler kültürün içinde bu gibi ödül törenlerinin olması gerçekten çok önemli, bana verilen bu ödülde oy kullanan öğrenci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından Halit Kıvanç, Lucıen Arkas, Ali Kocatepe, Metin Arolat, Bedük, Pınar Aylin, Aydilge, Bülent Ortaçgil, Fettah, Pazar Süprizi program yapılcıları ödüllerini üniversite üst yönetimi ve Radyo Ege Kampüs yönetim kurulu üyelerinden aldılar. Ayrıca ödül törenine yoğun işlerinden dolayı gelemeyen En İyi Kadın Sanatçı- Hande Yener, En İyi Aranjör – İskender Paydaş, En İyi Albüm – Ozan Doğulu(130 bpm Allegro), En İyi Çıkış Yapan Sanatçı – Sinan Akçıl, En İyi Tv Programı- Beyaz Show gönderdikleri kısa filmlerle mesajlarını ve özürlerini öğrencilere ilettiler.

Kaynak: http://www.bizimizmir.net/?page=haberayrinti&cat=10245

Bir Cevap Yazın