İZMİR’İN ONURU “ZUHAL YORGANCIOĞLU”

Ege Magazin Gazetecileri Derneği, İzmir’e kültür sanat ve ekonomik alanlar başta olmak üzere katkı koyanların onurlandırdığı etkinikler zincirinin ilkini Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuayesinde gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü İzmirli modacı Zühal Yorgancıoğlu’nun onurlandırıldığı ilk geceye oğulları Faruk ve Haluk Yorgancıoğlu, gelini Füsun Yorğancıoğlu başta İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, eski İzmir Valisi Hüseyin Öğütcen, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Türkiye Gazeteciler Ferderasyonu Genel Başkanı – İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir İzmirli katıldı.
İnsanların yaşarken onurlandırılmasının doğru ve yerinde bir hareket olduğu düşüncesinden yola çıktıklarını belirten Ege Magazin Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt, “Projenin başlangıcını dünyanın dört bir yanında başarıyla temsil eden, Türk kültür ve sanatını, çizgisini, Türk modasını tanıtan İzmir’imizin yüz akı modacı Zühal Yorgancıoğlu ile başlattığımız “İzmir’in Onurları” projesiyle 3 ayda bir İzmir’e katkı koyanlar onurlandırılacak” dedi.

Yorgancıoğlu ile ilgili hazırlanan filmin gösteriminin ardından Yorgancıoğlu koleksiyonu kıyafetler Şafak fişek’in koreografisiyle Melis Yamalıoğlu, Bilge Çeki, Mine Postacı, Pınar İnce, Ayşe Şahin, Gardenya Erdöl Çizmeci, Christina Faber, Aslı Bayoğlu, Melis Kara, Sinem Aktop ve Şeyma Şener tarafından sunuldu.
Zafer Çebi Jazz Band’ın müzikleriyle renklendirdiği gecenin gerçekleşmesine destek veren Konak Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi, Batı Ses sistemleri, Bortar Catering, Çağlar Çiçekçilik, DS Entegre İletişim Çözümleri, Genciz Fuarcılık, Mert Rüstem, Pem Ajans, Prestige Kuaför Yücel Eryılmaz, Sardunya Cafe Bar, Şafak Fişek, Zafer Çebi Jazz Band’a teşekkür plaketleri verildi. Gece kokteyl ile sürdü.

Bir Cevap Yazın