MARBLE bizimdir…

18. MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarın başka yerlere taşınmasının zaman zaman gündeme getirildiğini hatırlatarak, “Yeni Fuar alanı için 19 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz. MARBLE İzmir’in öz evladıdır, öyle de kalacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

İZFAŞ tarafından düzenlenen ve sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri olan MARBLE –Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 18. kez tüm dünyaya “merhaba” dedi. Açılış törenine kum sanatçısı Veysel Çelikdemir’in ışık gösterisi renk kattı. Ressam Çelikdemir, gösterisinde mermer tozu kullanarak İzmir’in simgesi Saat Kulesi ve Kordon’u resmetti.
Törenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yer sorunu nedeniyle son iki üç yıldır MARBLE fuarına katılacak şirketlerin taleplerini ve artan yer ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirterek Gaziemir’deki yeni fuar alanı için 19 Nisan’da ihaleye çıkacaklarını müjdeledi. Başkan Kocaoğlu, “Eğer bir mani olmazsa 2013 yılının ikinci yarısından itibaren ara bir mermer fuarı yaparak tüm dünya ile sektörümüzü buluşturup fuar alanımızı tanıtma şansı yakalayacağımıza inanıyorum. Hem metrekare, hem ekonomik potansiyel olarak dünyanın en büyüğü olmayı hedefliyoruz. Buna ulaşmamız için hiçbir engel yoktur” dedi.

Bir Cevap Yazın