Eurovision klibimiz yayınlandı

Bu yıl Azerbeycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek Eurovision 2012 şarkı yarışmasında ülkemiz adına yarışacak Can Bonomo’nun şarkısı belli oldu. “Love Me Back/Sen de beni sev” isimli şarkı ile yarışmaya katılacak.
Şarkının sözlerinin bir denizcinin aşkıyla ilgili olduğunu belirten Bonomo, “Ben İzmirliyim. Hep deniz kenarında büyüdüm. Denize aşk bir başkadır. Aynı zamanda Cahit Külebi benim çok sevdiğim şairlerden bir tanesidir. Onun iki mısrası bana çok yardımcı oldu. ‘İzmirin denizi kız, kızları deniz/ sokakları kız ve deniz kokar’ diye bir mısra. Şarkının masalsı bir dokusu da oldu. Biz genel olarak şarkıdan memnunuz.” diye konuştu.

Yaptıkları müziği İstanbul müziği olarak betimlediklerini ifade eden Bonomo konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Ben, arkadaşlarıma kendi tarzımızdan uzaklaşmayalım, dedim. Çok güzel bir şarkı ile temsil edelim ancak kendi tarzımızı yansıtsın. Yaptığımız müziğe bire bir uymaya çalıştık. Eğer bizi yansıtmayan ve de bizi anlatmayı beceremediğimiz bir şey yaparsak, samimiyetsiz olur diye düşündük. Biz yaptığımız müziği İstanbul müziği olarak betimliyoruz. Çünkü İstanbul’da duyulabilecek fazla enstrüman yoğunluğu ve bunların harmanlanması ile armonisi söz konusu. O yüzden, tarz olarak yine İstanbul müziği yapmaya karar verdik bu şarkıda. Doğu batı sentezini en güzel yansıtabilecek müzik olduğunu düşünüyorum.”

Bir Cevap Yazın