Camdan Kadınlar New York’ta!

Heykel sanatçısı Emel Vardar’ın sadeleştirilmiş klasik anlayışla yaptığı bronz cam ve çelikten oluşan büst ve heykelleri, 2012 yılının ilk durağı olan New York Art Expo Sanat Fuarı’nda 22-25 Mart tarihleri arasında dünyaca ünlü birçok sanatçının eserleri ile birlikte sergilenmek üzere yola çıktı.

Estetik ve zarafeti ön planda tutarak eşsiz güzellikte heykellere parmaklarıyla yaşam katan sanatçının eserleri, kolayca ilişki kurduğu izleyicisini sihirli bir gücün etkisi altına alıyor.

Çelik, bronz ve camdan oluşan kusursuz heykel çalışmaları ile ülkemizi bugüne kadar İtalya, Amerika, İspanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, Monako, Almanya, Çin gibi dünyanın birçok ülkesinin en önemli müze sergileri ve sanat fuarlarında temsil eden Emel Vardar, eserlerinden çoğalıp yayılan temaları ve duyguları insanlarla paylaşmaktan büyük heyecan duyduğunu söylüyor.

Sanatçının eserleri 2012 yılının ikinci durağı olan Monaco’da ise 5-8 Nisan tarihleri arasında Art Monaco 2012’de izleyicisi ile buluşacak.

Özgün yapıtlarında kadının hiçbir konuda istismar edilemeyeceğini de vurgulayan Emel Vardar’ın eserleri dünyayı dolaşmaya devam edecek.

www.emelvardar.com

Bir Cevap Yazın