KADINLAR SOKAĞA İNDİ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İzmir genelindeki kadınların düzenlediği “Bir el de sen ver” etkinliğine Karşıyakalı kadınlar da ilçelerinden katıldı. Karşıyaka sahilinde bir araya gelen binlerce kadın, el ele vererek oluşturdukları zincirle “kadına şiddete hayır” dedi.
Yediden yetmişe binlerce Karşıyakalı kadından oluşan zincirde Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın eşi Birsen Durak’da yerini aldı. Kadınların haklarını koruyabilmek için mücadele içinde olduğunu belirten Birsen Durak, “Başta şiddete uğrayan kadınlarımız olmak üzere tüm ayrımcılığa karşı birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu dayanışmalarımızı arttırıp, insanca yaşam koşullarının herkes için sağlanması için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.
Alaybey’den Bostanlı’ya kadar uzanan zincir de “Şiddete hayır” sloganları atan kadınlar, Onuncu Yıl Marşı’nı da hep bir ağızdan söyledi.
Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisi, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay ve Kadın Kolları üyeleri, Karşıyaka Belediyesi Kadın Danışma Merkezleri üyeler, muhtarlar, meclis üyeleri, lions dernekleri üyeleri ile pek çok sivil toplum kuruluşu üyeleri bu anlamlı zincirin bir parçası oldu.

Bir Cevap Yazın