Kadınlara özel konser

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) her yıl olduğu gibi bu yılda Dünya Kadınlar Günü nedeniyle özel konser verecek.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HAFTASI ÖZEL KONSERİ kapsamında 9 Mart 2012 Cuma akşamı saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkez’inde Şef yönetiminde bir konser gerçekleştirecek. Bu önemli konsere Solist olarak Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ı konuk edecektir.
Orkestrayı Arjantin doğumlu aynı zamanda ünlü şarkıcı ve Vilma Tulio Gagliardo Varas’ın oğlu Tulio Gagliardo Varas yönetecektir.
Solist olarak; Piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuvarı’nda eğitim gören Gülsin Onay’a 1987 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir. 1988 yılında Boğaziçi ve 2007 yılında Hacettepe Üniversiteleri tarafından Fahri Doktora ile onurlandırılmıştır. Yurtiçi ve dışında pek çok yardım konseri veren Gülsin Onay, 2003 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından ‘İyi Niyet Elçisi’ seçilmiştir. Sanatçıya ayrıca Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 2007 Onur Ödülü Altın Madalyası ve Donizetti 2011 Klasik Müzik Ödülleri Yılın Piyanisti ödülü verilmiştir. Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Solisti olup, Bilkent Üniversitesi’nin de Sürekli Sanatçısıdır. Uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 65 ülkeyi kapsamaktadır.
Özel, renkli ve muazzam repertuarı ile izleyicisine müzikli dakikalar yaşatmaya hazırlanan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası repertuarında Julian Aguirre Dos Danzas Argentinas “Huella y gato” , Edward Grieg Piyano Konçertosu la minör Op. 16, Modest Mussorgsky Çıplak Dağda Bir Gece ve Albert Ginastera Danzas de Estancia eserlerini siz değerli müzikseverlere sunacaktır.

Bir Cevap Yazın