TEGV İzmir Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda Başarının Haklı Gururu Yaşandı

‘‘TEGV’de Çocuklar Mutlu Gelecekten Umutlu’’ sloganıyla 17. yaş gününü kutlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu yıl ki İzmir Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nı Ege Üniversitesi Mötbe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Haber: Buse Lahoğlu
Ege Bölgesi’ndeki eğitim parklarının, öğrenim birimlerinin ve ateşböceğinin yanı sıra Antalya’daki birimlerin de katıldığı TEGV İzmir Bölgesel Gönüllü Toplantısı, Çiğli Eğitim Parkı’nın ev sahipliğiyle göze, beyne ve duygulara hitap eden bir şölene dönüştü. Geleneksel olarak her yıl yapılan bölgesel toplantılarda TEGV yönetimi ve gönüllüleri bir araya gelerek çocuklarımız için daha fazla ne yapabiliriz sorusunu sorgulayıp çözümler üretiyorlar. 300 kişilik salonu dolduran TEGV gönüllüleri, gün boyu farklı etkinliklerle paylaşımda bulundular. Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci’nin konuşmalarıyla başlayan gün, Eğitim Dostları Teşekkür Töreni ve Gönüllü Teşekkür Töreni ile sürdü. 2-3-5-8 yılı dolan gönüllülere çeşitli ödüller verildi. Çocuğun sosyal ve psikolojik yönlerini ele almak için ‘‘Çocuğun İyi Olma Hali’’ adlı söyleşi gerçekleştirildi. Gönüllüler, vakıf hakkındaki düşüncelerini, geliştirmek istediklerini, yaratıcı fikirlerini yönetimle paylaşma şansı yakaladı.

TEGV Gönüllüleriyle Yaşayacak
Sosyal sorumluluk bilincinin ve gönüllülük kavramının önemini vurgulayan TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin, ‘‘Gönüllülerimiz bizim en değerlilerimiz, çocuklarımız, TEGV’imiz onlarla var oldu, ben inanıyorum ki biz bu yolda daima birlikte yürüyeceğiz. Milyonlara ulaştık, milyarları da onlarla göreceğiz.’’ Türkiye’deki gönüllülük algısının da artması için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şahin, ‘‘TEGV gönüllülerinin büyük bir kısmı üniversite öğrencisi veya mezunu, bir kısmı 25 yaş ve üzeri, %78’i kadın ve %22’si erkek. Sonuç ortada, Türk erkeğini ayaklandırmalıyız.’’
Türk kadınının başarısı M. Kemal Atatürk’ün bu sözüyle bir kez daha perçinlendi ‘‘ Türk kadınının dünya kadınlığına elini vererek, dünyanın barış ve güveni için çalışacağına emin olabilirsiniz.’’
7-15 yaş grubu çocuklara eğitim, öğretim ve sevgi veren TEGV, 2012 İzmir Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda başarının haklı gururunu bir kez daha yaşadı. Bu toplumsal sorumluluğu üstlenen gönüllüler ve TEGV yöneticileri gün sonundaki konserle eğlendiler.

Bir Cevap Yazın