SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE KARŞIYAKALILAR NE YAPACAK?

Karşıyakamızın güzel çarşısında öyle bir yolculuğa çıktık ki… Genç, yaşlı, sevgili, erkek, kadın herkese “Sevgililer Günü”nün onlardaki anlamını sorduk. 7’den 70’e düşünceler, görüşler elde ettik, sonuçları da siz değerli okurlarımız için sayfalarımıza taşıdık.

Hazırlayan: Buse Lahoğlu
Fotoğraf: Aizer Kavşut

K: Kırmızı güllerle hayatınızın sizi karşılaması ve o günün ne kadar özel olduğunun farkında olup size bu farklılığı yaşatması ne kadar güzel bir şey. Bunu hergün yapamayacağınızdan o günü ayırmak daha bir hoş, daha bir ince… Hediye olarak kırmızı bir gül, bir şarap (klasikleşmiş olmasından dolayı tek taş demiyorum). Ayrıca, bir kadının kendisini özel hissetmesinde en önemli etkenlerden biri kokusudur o nedenle parfüm alırım.

E: Her gün sevgililer günü havasında geçmeli, bu sadece bir güne özel olmamalı. Tabii 14 Şubat’ta ayrıcalıklı yaşanmalı. Her şeyi erkeklerden beklememek gerek, bence bu işte kadınlar daha çok görev almalı, değişik şeylerle erkeğini şaşırtmalı. Hediye olarak, ikisine ait bir fotoğrafın yastık, bardak gibi çeşitli nesnelere uyarlanması görsel açıdan karşı tarafı mutlu edecektir diye düşünüyorum. Evliyken manevi bir hediye olarakta, evin değişik köşelerine notlar yazılabilir. Sevgiliyken işyerine gidilebilir ya da bu notlar arabasına yapıştırılabilir.

Bir Cevap Yazın