BİSİKLET YARIŞLARI FİNALLERİ NEFES KESTİ

Ege Pedal Spor Kulübü tarafından, Çiğli Belediyesi ile Çiğli Kaymakamlığı katkılarıyla düzenlenen “MOSSO 2012 İzmir Çiğli’de yarışıyor” bisiklet yarışları sona erdi. Sasalı Piknik alanında beş farklı yaş grubunda düzenlenen çekişmeli yarışlarda dört hafta boyunca bisikletçiler ter döktü. Yarışlar boyunca sporcuları Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı ile Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak yalnız bırakmadı. Renkli görüntülerin ve kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlarda 200 sporcu dereceye girmek için büyük mücadele verdi.
Dört hafta süren yarışların ardından finalde bayanlarda Rukiye Şevik, Gülsün Derse ile Hümeyra Yıkılmaz ilk üç dereceye girdi. Juniorlarda Kadir Yıldırım, Abdullah Hitit ile Furkan Ceylan; under kategorisinde Yavuz Söylemez, Oğulcan Koken ile Korcan Gürakın; elitlerde ise Aykun Erken, Fatih Burgan ile Fatih Ertörün ilk üç derecinin sahibi oldu. Yarışların master kategorisinde ise Haşim Köksal, s. Bahadır Düner ile Kutluhan Özkunt ile de ilk üç dereceyi paylaştılar. Hava koşullarının da uygun olması nedeniyle bisiklet yarışlarına yoğun ilgi yaşanırken, bisikletçiler gün boyunca hareketli ve renkli görüntülerin yaşanmasını sağladılar.
Finalistlerin madalyalarını veren ve bazı yarışların da startını veren Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, bisiklet sporunun Çiğli’de yaygınlaşması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Bu amaçla bu tür organizasyonlara da destek olduklarını belirten Başkan Solak, Çiğli’de bisiklet sporunu yapmak için çok fazla alanın bulunduğunu ve bu sporun yaygınlaşması için çalışacağını söyledi. Çiğli’yi bisiklet kenti yapacaklarını da vurgulayan Başkan Solak, “Çiğlimiz birçok sporun yapılması için gerekli fiziki özellikleri taşıyor. Bisiklet de bunlardan biri. Zaten Karşıyaka Bornova bölgesinden çok sayıda bisikletçi ilçemizi tercih ediyor. Bizlere de düşen bunu daha da geliştirmek” diye konuştu.
Törenin ardından Ege Pedal Spor Kulübü Başkanı Yusuf Hitit katkılarından dolayı Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı ile Başkan Metin Solak’a teşekkür plaketi verdi.

Bir Cevap Yazın