19 Mayıs’ta tüm İzmir bayram yerine dönecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara dışındaki illerde stat törenlerinin yapılmayacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir program hazırladı. 1 haftaya yayılan kutlamalar gençlik resepsiyonundan konsere, dans yarışmasından yelken yarışlarına kadar pek çok renkli etkinlikle tam bir “şenlik” havasında geçecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın Ankara dışındaki kentlerde statlar yerine sadece okullarda kutlanmasına ilişkin kararın ardından harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, en coşkulu kutlamayı İzmir’de gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı. İzmir’deki etkinlikler, 15-21 Mayıs 2012 tarihlerini kapsayan hafta boyunca sürecek ve tüm kentlilerin katılması amacıyla açık alanlarda ve meydanlarda yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yılki 19 Mayıs kutlama programı şöyle:

15 Mayıs: Kutlamalar, Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki geniş katılımlı bir “Gençlik resepsiyonu” ile başlayacak.

16 Mayıs: ‘Sokak Basketbolu Turnuvası’ start alacak. 16-20 Mayıs tarihlerinde, Bostanlı Rekreasyon Alanı, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ile Güzelyalı-Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki basketbol sahalarında düzenlenecek olan turnuvanın eleme müsabakaları 4 gün sürecek. Turnuvaya 1994, 1995 ve 1996 yılında doğan gençler katılabilecek.

17 Mayıs: Gündoğdu Meydanı, salon dansları yarışmasına ev sahipliği yapacak. Kentin en önemli meydanlarından birinde düzenlenen dans yarışmasına, kendini genç hisseden tüm İzmirliler katılabilecek.

17 Mayıs: Aynı gün, Homeros Vadisi’nde ‘Çadırlı Gençlik Kampı’ kurulacak. İzciler, üniversitelerin dağcılık kulüpleri ve özel dağcılık kulüplerinden yaklaşık 120 gencin katılımıyla düzenlenecek olan kamp için gerekli ekipmanlar da İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.

18 Mayıs: Gündoğdu Meydanı, bu kez cimnastik gösterilerine sahne olacak. Trombolin, kasa hareketleri ve ritmik cimnastikle renklenecek olan gösteriler, 19 Mayıs kutlamalarına ayrı bir hava katacak.

19 Mayıs: Saat 09.00’da Göztepe İskelesi’nden Konak İskelesi’ne kadar ‘Ödüllü Yol Koşusu’ düzenlenecek. Koşu, gençler, büyükler ve veteranlar olmak üzere üç dalda gerçekleşecek.

Kutlamalar, saat 15.00’teki yelken yarışmalarıyla hareketlenecek. Karşıyaka Spor Kulübü önünden başlayacak olan yarışlar, optimist, laser, 4.20 ile 4.70 olmak üzere 4 kategoride ve 7-14 ile 14-20 yaşları arasında yapılacak. Yarışların ardından, kupa ve ödül töreni düzenlenecek.

Saat 18.00’de gençlik kampı katılımcıları, Homeros Vadisi’nden Gündoğdu Meydanı’na doğru yürüyüşe geçecekler.

Saat 19.00’da Üçkuyular İskelesi ile Tarihi Havagazı Fabrikası arasında bisiklet turu yapılacak.

Saat 21.00’de sevilen grup ‘Mor ve Ötesi’, İzmirlilerle Gündoğdu Meydanı’nda buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde yapılacak olan etkinlikler ve yarışmalara katılmak isteyen 15-20 yaş arasındaki gençler için Kültürpark Celal Atik Spor Salonu ile Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda başvuru masaları oluşturulacak.

Bir Cevap Yazın