MEDYA ÇALIŞANLARINDAN İNSANLIK DERSİ!

Bir grup medya çalışanı, barınaklardaki hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için sanal olarak ‘hepimiz hayvanız tv’yi kurdu.

Farklı kurumlarda çalışsalar da ortak bir payda üzerine biraraya gelen bir grup medya çalışanı bolu hayvan barınağında sokak köpeklerinin soğuktan donarak ölmesi üzerine, barınak koşullarının iyileştirilmesi ve konunun unutulmaması için video hazırladı.
Sanal bir kanal yaratan medya çalışanları temsili olarak, ‘Hepimiz hayvanız tv’de haber sundu. Medya çalışanları kendi imkanları ile hazırladıkları videoda hem HAYTAP temsilcilerine destek olmayı hem de insanlara kendilerini ve ‘insanlık’ kavramını sorgulatmayı amaçlıyor.

BAŞKAN YILMAZ’IN SÖZLERİNE TEPKİ
Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz’ın konuyla ilgili Radikal Gazetesine yaptığı açıklamada “çok sevenler varsa hepsine veririz birer köpek alırlar giderler” sözlerine de tepki gösteren medya mensupları hazırladıkları videoda önce olayı anlatan bir habere yer verdi.
Medya çalışanları haber görüntülerinin ardından ise ibretlik bir konuşma hazırladı; “Biz insanlar, bu güne kadar kimi zaman hepimiz atatürk olduk, kimi zaman uğur, ahmet, nç, kimi zaman filistin kimi zaman ermeni kimi zaman hepimiz hrant olduk… bu güne kadar hepimiz her şey olmayı becerebildik ama, bekli de en çok insan olmayı beceremedik…”

AMAÇ DAHA İYİ BİR DÜNYA
Medya çalışanları hazırladıkları videoyu sosyal medyada paylaşıma açtı. “Amaç daha iyi bir dünya” sloganıyla yola çıkan medya çalışanları zaman zaman tepki gösterilmesi gerektiğini düşündükleri toplumsal konularda da ‘hepimiz hayvanız tv’ ile yayın yapmayı planlıyor.

SADECE HAYVANLAR İÇİN DEĞİL…
Videonun sonunda emeği geçen medya çalışanların isimleri yer alıyor… Toplumsal konularla ilgili rahatsızlık duyan, tepki gösterilmesi gerektiğini düşünen herkesi kendilerine ortak olmaya, fikrini paylaşmaya davet eden medya çalışanlarına hepimizhayvaniztv@gmail.com adresinden ulaşılabiliyor.


HEPİMİZ HAYVANIZ TV bolu hayvan barınağı ile sadeceizle

Bir Cevap Yazın