VANLI DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER KARŞIYAKA’YI GEZDİ

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü “Hayatta Güzellikler Yaşamak Mümkün” sloganı ile başlattığı bir proje kapsamında Van’da evlerinin yıkılmasından sonra Foça’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı sosyal tesislerde kalan öğrencileri, velileri ile birlikte Karşıyaka’yı gezdirdi. Yaklaşık iki aydır kaldıkları tesisten dışarı çıkmayan, evlerinden uzakta, alıştıkları ortamı özleyerek ve endişe içerisinde günlerini geçiren Vanlı öğrenciler tiyatro izledi, müze gezdi, Bostanlı’da pizza yedi.
Vanlı öğrenciler öncelikle Zübeyde Hanım Kabri’ni ziyaret etti. Atatürk’ün annesinin mezarının bulunduğu parkta bilgi alan öğrenciler, daha sonra Latife Hanım Köşkü’ne geçti. Karşıyaka Belediyesi tarafından kamulaştırılarak müze haline getirilen köşke hayran kalan öğrenci ve velileri özellikle balmumu heykellerinden çok etkilendiklerini söyledi. Daha sonra Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde Karşıyaka Belediyesi Çocuk Tiyatrosu’nu izleyen öğrenciler oyunu çok beğendiklerini söyledi. Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar’ın yönettiği Kaptan John Peoplefoks adlı müzikli çocuk oyununa hayran kaldıklarını belirten öğrenciler unutamayacakları bir gün geçirdiler. Tiyatrodan sonra otobüsle Karşıyaka’nın değişik yerlerini gezen öğrenciler en son Bostanlı’da Paprica Cafe’de mola verdi. Vanlı öğrencilere burada pizza ikram edildi.
Vanlı öğrenciler geziden çok mutlu olduklarını belirterek Karşıyaka Yalı Lions Kulübü’ne teşekkür ederek “ İki aydır en güzel günümüzü geçirdik. İzmir’e geldik, ancak İzmir’i görmemiştik. Bu gezide hem moral bulduk, hem de çok farklı yerleri görme imkanı bulduk. Karşıyaka çok güzel bir yermiş, burada yaşamak isterdik” dedi.

Bir Cevap Yazın