BRITNEY REKORLARLA GELİN GİDİYOR

2011 yılının en çekici konser turnelerinden biri olarak büyük ses getiren “Femme Fatale” turnesini, Aralık ayının başında 30.doğum gününden hemen önce Porto Riko’da sonlandıran Grammy ödüllü Britney Spears’in konser dvd’si “The Femme Fatale Tour”, son konserlerinden kısa bir süre önce hazırlanıp 2011 Kasım ayında satışa sunulmuştu.

Müzik endüstrisinin satış rakamlarıyla tartışmasız son pop divası olan Britney’nin konser dvd’si de Amerikan Müzik Endüstrisi resmi kayıtlarına göre piyasaya çıkar çıkmaz platin satışlarını geride bırakarak, 2011 yılının en başarılı konser dvd’si oldu.

Sanatçının Femme Fatale turnesinin dvd’si ülkemizde de Sony Music etiketiyle hem dvd hem Blu-Ray olarak yayınlandı. Britney Spears’in sahnede yarattığı bilimkurgu filmlerini andıran mizansenlerden, tıpkı bir Kleopatra gibi sahneye çıktığı görüntülerine kadar 20 canlı konser kaydının yer aldığı muhteşem Toronto konserinin kayıtları “Britney Spears Live: The Femme Fatale Tour”, Amerika’da satış rekorları kırıyor.
Britney Spears, müzik tarihinde 6 albümü birden direkt satış 1 numarası olan tek kadın sanatçı rekorunu da hala elinde tutuyor. Tüm dünyada 70 milyondan fazla albüm satan yıldızın son albümü “Femme Fatale” , geçtiğimiz Nisan döneminde yayınlanmıştı. Britney’nin konser dvd’sinin açılış şarkısı , yine bir başka rekora imza atan ve yayınlandığı hafta dijital satışlarda 1.3 milyon kez indirilip , Amerika 1 numarası olan ve 2011 yılının radyolarda yayınlandığı hafta en çok çalınan şarkı rekorunu da geride bırakan “Hold it against me” oluyor. Zafer dolu bir yılı geride bırakan yıldız, son olarak twitter hesabından 12 milyon takipçisine, 40. yaş gününde sanatçıya evlenme teklifi eden, 3 yıllık erkek arkadaşı ve eski menajeri Jason Trawick’in armağan ettiği parmağındaki yüzüğünü gösterdi. Femme Fatale turnesinin dvd’si , sanatçının evlenmeden önceki son çılgınlıklarını yaptığı bir bekarlığa veda partisi gibisi hayranlarına sürprizlerle dolu ve evlilik öncesi satış rakamlarıyla Britney’e yeni bir sürpriz daha yapmış oluyor.

BRITNEY REKORLARLA GELİN GİDİYOR” için 2 yorum

  1. 2011 yılı en çok satan dvd olmasına çok sevindim. özellikle şu aralar radyo frekanslarında şıkça duydugum bir şarkısı çok hoşuma gidiyor. şarkının müziğinde sanki bizden bi şeyler var..

Bir Cevap Yazın