İzmir Devlet Senfoni Orkestrası yeni yılın ilk konserini veriyor

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) 30 Aralık 2011 tarihinde coşkulu bir konserle Yeni Yıla Merhaba dedikten sonra 2012’nin ilk konserini 6 ocak Cuma akşamı saat 20.30’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde yine Özel ve olağanüstü repertuarı ile izleyicisine müzikli dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor.

Konserde Orkestra’yı Roma’da doğan ve Roma ‘’Santa Cecilia’’ Konservatuvarı’nın piyano, kompozisyon, koro ve orkestra yönetimi bölümlerinden pekiyi dereceyle mezun olan, aynı zamanda dünyanın en önemli opera, senfoni orkestralarına ve festivallerine davet edilen Şef Antonio Pirolli yönetecektir. Pirolli halen yurtdışındaki şeflik kariyerine devam etmektedir.

Solist olarak İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın III.Konzertmaisteri olan Deniz Akıncı (Keman) Orkestraya eşlik edecektir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Cengiz ÖZKÖK ile keman öğrenimine başlayan sanatçı 1994 yılında eğitimine Rus keman virtüözü Viktor PİKAİZEN ile devam etmiş ve 1999 yılında “Prof. İhsan DOĞRAMACI Başarı Ödülü”nü kazanarak okul birinciliğiyle mezun olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler vermiştir. H.Ü. Devlet Konservatuvarı Orkestrası eşliğinde Hollanda ve Belçika’da solist olarak yer almıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren pek çok Resital ve Oda Müziği konserleri gerçekleştirmiş olan Deniz AKINCI aynı zamanda Ephesus Kuartet, Efes Oda Orkestrası ve Çağdaş Kadınlar Oda Orkestrası’nın Keman sanatçısıdır.
Halen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda III. Konzertmaister olarak görevine devam etmektedir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası “Yeni Yılın ilk Konserinde Giacchino Rossini “Semiramis Operası Uvertürü”, Camille Saint-Seans “Keman Konçertosu No. 3 si minör Op. 61” , Sergei Prokofiev “Romeo Julliet” Bale Süitinden Bölümler ile siz değerli müzikseverlere sunacağız.

Bir Cevap Yazın