OXFORD, SEFERİHİSAR’DA YAZARLIK MERKEZİ AÇACAK

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Oxford ve Ferris State Üniversiteleri ortaklığıyla Seferihisar’da dünyaca ünlü yazarların ağırlanacağı bir merkez oluşturulacak.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Demir: ”Dünyanın uluslararası nitelikte ilk yaratıcı yazarlık merkezini oluşturacağız, Türkiye’nin en kalıcı tanıtımı edebiyatla olacak, merkez bu anlamda atılmış çok önemli bir adımdır”dedi.
Seferihisar Belediye Başkanı Soyer: ”Sakin şehir olmamızın bize getirdiği en büyük faydayı sağlamış olduk, İngiltere’den Oxford, Amerika’dan Ferris State ve Türkiye’den Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğiyle İzmir’in Seferihisar ilçesinde uluslararası yaratıcı yazarlık okulu açılacak. Dünyaca ünlü yazarların ağırlanacağı merkez, ”hayal endüstrisi” olarak tanımlanan senaryo ve metin yazarlığı konusunda dünyaca ünlü bir merkez olmayı hedefliyor. Bu merkeze ortak üniversitelerden öğretim üyeleri, yazarlar ve öğrenciler gelecek. Konferanslar, workshoplar organize edilecek. Ayrıca tüm dünyada 2 milyar dolarlık bir pazara sahip olan ve hayal endüstrisi diye tanımlanan metin ve senaryo yazarlığı konusunda da bir merkez yaratılmış olacak. Merkezdeki eğitimin bir kaç yıl sonra diplomalı bir sisteme dönüştürülmesi planlanıyor.”

Bir Cevap Yazın