MADALYALARINI GRURULA TAKTILAR

Karşıyaka Belediyesi, Ata dan Ana ya Saygı Koşusunu bu yıl 18. kez düzenledi. Yurt içinden 632 sporcunun koştuğu yarışa İzmirin çeşitli ilçelerinden, İstanbuldan, Muğladan, Balıkesirden, Aydından, Denizliden ve Manisadan katılım oldu. Erkekler ve bayanlar olmak üzere farklı yaş kategorilerini kapsayan yarışta İlk üçe giren sporculara madalyalarını Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Belediye Başkanı Cevat Durak, Meclis üyeleri, bürokratlar, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Çalkaya ile spor adamları takdim etti.
Koşu, 4200 metrede Anayasa Meydanından başladı, sahil yolu, Girne Bulvarı, Lunapark yanı, Atatürk Caddesinden devam edip Zübeyde Hanım Kabrinde son buldu.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak madalya töreninde yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederken gençlere de şöyle seslendi Sevgili Atatürkümüzün annesi Zübeyde Hanımın mezarında yapılan bu tören çok anlamlı. Genç arkadaşlarımıza Atatürk ilkeleriyle büyümelerini diliyorum. Hayat bir mücadele, hep koşu. Bu koşuyu her zaman başarmanızı diliyorum.Yarışmada tüm katılımcılara tiöşrt ve katılım belgesi de verildi.
Yarışta tekerlekli sandalyesi ile yeralan birçok kişiye örnek olan genç sporcu Volkan Şamlıya da azminden dolayı onur madalyası verildi.

Bir Cevap Yazın