Ünlü erkeklere sorduk, “Kadın olsaydınız nasıl bir kadın olurdunuz?”

Karşıyaka LIFE dergisi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ünlü erkeklere ilginç bir soru sorduk ve karşılığında ilginç cevaplar aldık…
İşte ünlü erkeklerin soruya verdikleri ilginç yanıtlar:

Haber: Ozan İlginoğlu

Levent Üzümcü
Aklımı fikrimi ve vicdanımı başkalarının ipoteği altına aldırmazdım. Kadın olmaktan önce insan olmayı düstur edinirdim. İnsan olamadıktan sonra kadın olsan ne olur erkek olsan ne fark eder.

Can Ataklı
Biraz uçarı bir kadın olurdum sanıyorum. Günün koşullarına pek uymayan, rahat, istediğini bilen ve yapan bir kadın olurdum. Güzel olur muydum bilemem, ama herhalde güzel ve alımlı bir kadın olmak isterdim.

Mesut Yar
Kararsız bir kadın olacağım kesin. Erkekler dünyasında, bu denli baskı ve şiddet altında elime odun alıp erkek çoğunluğuna girişsem mi yoksa biri beni keşfetsin, siyasete gireyim ve meclis kürsüsünden erkek hegemonyasına sunturlu bir küfür mü çeksem, kestiremeyen bir kadın yani…
Bu topraklar binlerce yıl önce anaerkildi. Ne oldu da böyle kaba – saba bir hale geldik; hala düşünmekteyim, kara kara!

İlker Kızmaz
Kadın olsam Pippa Bacca olurdum sanırım. İstanbul da bıraktığı kanlı gelinliği giyip boğaz köprüsünü geçip ulaşmak istediği yere kadar gidip o gelinliği oraya bir anıt gibi dikmek isterdim.

Deha
Bir kadın olsaydım, hayat içerisinde hem kariyerini hem de aile yaşantısını yürüten, hayattan zevk almasını bilen bir kadın olurdum. Kariyerim için hayatı erteleyen bir kadın olmazdım.
Esat Erçetingöz Annem gibi sabırlı ve özenli bir kadın olmak isterdim. 54 yıl, 4 oğlan bir kocaya baktı. Şimdi böyle sahiplenici kadınlar yok. Tek maaşla bir evi çevirirdi.

Ali Demirel
Türkiye’deki yaşam koşullarında asla ve asla kadın olmak istemezdim. Gerek muhafazakâr kesimde gerek aydın kesimde Türk kadını hala ezilmektedir. Ben kadın olsaydım bu ülkenin dışında yaşamak isterdim.

İlyas Salman
Keşke dünyaya bir kadın olarak gelseydim çünkü doğurur ve yaratırdım. Ben tanrının dişi olduğuna inananlardanım. Hayatımda benim gizim olmadı ne düşündüysem onu söyledim şuan yaptığım gibi. Bu aşağılık erkek milletinden nefret ediyorum çünkü doğurmayı bilmedikleri için savaşı da yaratanlar onlar.

Cenk Erdem
Kadın olsaydım da şimdi nasıl bir erkeksem öyle bir kadın olurdum. Kadın ya da erkek olmaktan çok nasıl bir insan olduğumuz önemli. Duygusal biriyim, insanların sadece söylediklerini değil, söylemek istediklerini ve gerçek niyetlerini çözebiliyorum. Belki bu yüzden şimdi nasıl duygusal bir erkeksem, kadın olarak da duygusal bir kadın olurdum. Sıcakkanlı sayılırım ve flörtüz olmayı seviyorum, belki kadın olsaydım sırf bu yüzden ve hala cinsiyet ayrımcılığı yapıldığından bana çoktan malum yaftayı yapıştırırlardı. Hem kadınların hem erkeklerin insan gibi insanlarla karşılaşmalarını diliyorum.

Suavi
Eğer ben bir kadın olsaydım “hiç kimsenin namusu olmayan !!! ” bir kadın olurdum.

Bir Cevap Yazın